spr grunwald / piłka ręczna
Sport

SPR Grunwald przegrywają z kielecką drużyną

W weekend grała nasza rudzka drużyna piłki ręcznej – SPR Grunwald. Niestety nasi szczypiorniści przegrali to spotkanie na wyjeździe z kielecką drużyną.

Rudzcy szczypiorniści 25 września grali na wyjeździe w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach z drużyną SMS I Kielce. Pojedynek SPR Grunwald niestety przegrali. Pomimo zaciętej walki i wszelkich starań nie zwyciężyli w tym meczu. Dla kieleckiej drużyny było 36, a dla naszej 30.

25 września, w ubiegły weekend odbył się mecz wyjazdowy I ligi piłki ręcznej. Do boju ruszyły dwie drużyny: nasza rudzka – SPR Grunwald i kielecka – SMS I Kielce. Podczas pierwszych minut spotkania wyjazdowego było już wiadomo, że walka będzie zacięta i wyrównana. Po zakończeniu pierwszej połowy na tablicy widniał remis – 17:17.

Niestety to druga część spotkania zdecydowała o tym, że rudzka drużyna szczypiornistów przegrała ten mecz. W naszej drużynie nastał 7-minutowy kryzys – to on zdecydował o finale meczu dla rudzian. Podczas nich było wiele błędów, a rudzka drużyna nie zdobyła ani jednej bramki. Za to przewagę zyskała drużyna z Kielc. Spotkanie wyjazdowe zakończyło się wynikiem 36 do 30 dla SMS I Kielce.

SPR Grunwald Ruda Śląska na mecz wyjazdowy 25 września 2021:

Arkadiusz Miszka, Kamil Cieniek, Mateusz Cieślik, Wojciech Parzonka, Krzysztof Kurełek, Szymon Skutela, Tymoteusz Milewski, Konrad Suchy, Michał Niedźwiedzki, Łukasz Błaś, Bartosz Horodyński, Jan Pilarz, Jakub Sekuła, Patryk Talaga, Marcin Kijowski, Wojciech Machnik

Terminarz spotkań rudzkich szczypiornistów

Szczypiorniści z Rudy Śląskiej kolejny mecz rozegrają u siebie na hali MOSiR-u w Halembie. Najbliższy mecz z drugą drużyną z Kielc odbędzie się już w tę sobotę – 2 października o godzinie 17:00.

Źródło informacji: rudaslaska.com.pl