Rudzcy piłkarze w składzie kadry narodowej na mundial w Katarze
AktualnościSport

Rudzcy piłkarze w składzie kadry narodowej na mundial w Katarze

Piłkarze pochodzący z Rudy Śląskiej znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na mundial w Katarze, który odbędzie się już w tym miesiącu.

Rudzcy piłkarze znaleźli się w składzie kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Katarze. Rozgrywki zaczynają się w przyszłym tygodniu. Do reprezentacji Polski dołączyli Kamila Grabara i Jakub Kamiński. To nie pierwsi zawodnicy z Rudy Śląskiej, którzy znaleźli się w kadrze narodowej piłki nożnej.

Rudzcy piłkarze w składzie kadry narodowej na mundial w Katarze

Kamil Grabara urodził się w Rudzie Śląskiej. W piłkę zaczął grać w 2006 roku w amatorskim klubie Wawel Wirek. Z tego klubu w wieku 13 lat przeniósł się do Stadionu Śląskiej, a w 2012 roku wylądował w Ruchu Chorzów. W 2016 roku nastąpił transfer rzędu 500 tys. euro do angielskiego klubu Liverpool. Obecnie jest bramkarzem w duńskim klubie FC København oraz w reprezentacji Polski.

Jakub Kamiński – pochodzi z Rudy Śląskiej – Orzegowa. Piłkę zaczął kopać jednak w Szombierkach Bytom. W Rudzie Śląskiej trenował co innego – gimnastykę i akrobatyykę. W 2015 roku znalazł się w Lechu Poznań i zaczął wspinać się po innych klubowych szczeblach – od akademii, przez drużynę rezerw, a kończąc na pierwszej drużynie.

To nie pierwszy raz kiedy rudzcy piłkarze pojawili się w reprezentacji Polski na mundial

Jakub Kamiński i Kamil Grabara to nie pierwsi zawodnicy, którzy pojawili się w piłkarskiej kadrze narodowej na Mistrzostwa Świata. W barwach narodowych naraz grało aż też wspaniałych zawodników z Rudy Śląskiej. Mowa o Marcelu Strzykalskim, Lucjanie Brychczym – pochodzili z Nowego Bytomia oraz o Erneście Pohl.

Dwóch pierwszych grało w miejscowej Pogoni, zaś Brychy to legenda Legii Warszawa – jeden z najlepszych ligowych napastników. Ernest Pohl – były zawodnik Slavii Ruda Śląska jest najlepszym snajperem w historii ekstraklasy.

Mudial – Katar 2022

Skład reprezentacji Polski:

Bramkarze: Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Jakub Kiwior, Mateusz Wieteska, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Nicola Zalewski

Pomocnicy: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Michał Skóraś, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski

Harmonogram meczy reprezentacji Polski:
  • Polska – Meksyk, 22 listopada – godz. 17:00 (19:00 – czasu lokalnego)
  • Arabia Saudyjska – Polska, 26 listopada – godz. 14:00
  • Polska – Argentyna, 30 listopada – godz. 20:00

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze są zablokowane.