Rudzka akcja „Dzwonię i jadę”
Aktualności

Rudzka akcja „Dzwonię i jadę”

W naszym mieście po raz szósty rusza akcja „Dzwonię i jadę”. Seniorzy z Rudy Śląskiej mogą korzystać z darmowego dojazdu do przychodni, urzędów, domów kultury czy sklepów.

Akcję „Dzwonię i jadę” prowadzi Fundacja „Aktywni My”, a Ruda Śląska przeznaczyła na ten cel prawie 149 tysięcy złotych. W naszym mieście akcja gości tutaj po raz szósty. Akcja polega na tym, że rudzcy seniorzy mogą korzystać z bezpłatnego dojazdu do przychodni, urzędów, gabinetów specjalistycznych, domów kultury czy też sklepów. Do tej pory z projektu skorzystało ponad 9300 osób.

– Od samego początku akcja „Dzwonię i jadę” cieszy się zainteresowaniem najstarszych mieszkańców naszego miasta – podkreśliła Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej – To najlepszy dowód, że tego typu inicjatywy w Rudzie Śląskiej są bardzo potrzebne i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej, a to za sprawą prężnie działających rudzkich organizacji pozarządowych – dodała.

Rudzka akcja „Dzwonię i jadę”

Z darmowych dojazdów można skorzystać w dni robocze od godziny 7:30 do 14:30. Działania mają potrwać do końca roku 2022 z wyłączeniem wakacyjnych miesięcy – lipca i sierpnia. Akcję skierowano głównie do mieszkańców Rudy Śląskiej, którzy ukończyli 60. rok życia.

– Osobom starszym często trudno jest przemieścić się do przychodni, szpitala, urzędu, kościoła czy nawet na zakupy, basen, do ogródka. Rodzina takiej starszej osoby też nie zawsze jest mobilna, dlatego służymy pomocą i zawozimy naszych seniorów wszędzie, gdzie potrzebują i nie stosujemy żadnych ograniczeń co do punktów docelowych – tłumaczyła Kornelia Pogoda z Fundacji „Aktywni My”, koordynatorka projektu – Organizujemy także przejazdy grupowe w dni wolne, na przykład na koncerty, pikniki, różne imprezy plenerowe, z których mogą skorzystać organizacje działające na rzecz seniorów – dodała.

Jak zamówić transport?

Jeśli chcecie poprosić o dojazd do wskazanego miejsca przez was to należy ten fakt zgłosić pod numerem telefonu 661 217 743 lub mailowo: kontakt@fundacjaaktywnimy.pl. Jednak – musicie pamiętać, że takie przejazd należy zgłosić nie później niż dwa przed planowanym terminem wyjazdu.

„Potrzebę transportu może zgłosić zarówno osoba bezpośrednio zainteresowana, jak i rodzina, a także przedstawiciel instytucji czy placówki opiekującej się seniorami. Koordynator, który będzie przyjmował zgłoszenie, zapyta o podstawowe informacje niezbędne do wykonania usługi (imię i nazwisko, adres oraz trasę, której ma dotyczyć przewóz)” – czytam na stronie rudzkiego magistratu.

Opiekun osoby starszej lub niepełnosprawnej również może skorzystać bezpłatnie z tej usługi, ale jego obecność należy również wcześniej zgłosić przedstawicielowi fundacji. W dniu przejazdu po osobę przyjedzie bus oznakowany logiem projektu.

– Zapewniamy usługi również osobom wymagającym transportu specjalistycznego, które poruszają się na wózku lub potrzebują podprowadzenia. Informację o takiej potrzebie również należy przekazać przy zgłoszeniu – mówiła Kornelia Pogoda.

Źródło informacji: UM Ruda Śląska

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze są zablokowane.