jerzy sekura
AktualnościSport

Jerzy Sekura z kolejnym sukcesem!

Jerzy Sekura i KS Pogoń Ruda Śląska z kolejnymi sukcesami na koncie. Sekura zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Grecji.

Ostatnio odbył się Mistrzostwa Świata w Grecji, w których brał udział Jerzy Sekura i KS Pogoń Ruda Śląska. Rudzianin do Polski wrócił z brązem. Bardzo niewiele brakowało do złota. Oprócz niego w innych zawodach brali udział dwaj zawodnicy z rudzkiego klubu. Oni też nie przyjechali do kraju z niczym. Zdobyli dwa medale.

Jerzy Sekura z kolejnym sukcesem

Jerzy Sekura jest zapaśnikiem, ale także trenerem KS Pogoń Ruda Śląska. Walczył on z zawodnikami z całego świata podczas jednych z turniejów, a mianowicie Mistrzostw Świata Weteranów. Zawody odbyły się 19 – 24 października w Grecji. Tak jak wspomnieliśmy, Sekura zdobył brązowy medal, niewiele mu brakowało do złota. W tej dyscyplinie sportu wynik 1:1 może oznaczać przegraną walkę, co niestety nie przeszło i rudzianin nie wszedł do finału. Wielkie gratulacje!

Niepokonani KS Pogoń Ruda Śląska

Tak jak pisaliśmy wyżej, nie tylko Sekura zdobył medal. Wychowankowie KS Pogoń Ruda Śląska także brali ostatnio udział w zawodach. 23 października w Spodku w Katowicach odbył się Międzynarodowy Memoriał im. J. Czai w zapasach klasycznych. Tam swoje medale zdobyli Dawid Bończuk – srebro w kategorii Dzieci, a z kolei Rafał Szkucik brąz w kategorii Kadeci. W zawodach wystartowało około 170 zapaśników z 15 klubów.

Źródło informacji: rudaslaska.com.pl / Jerzy Sekura Facebook