Filharmonia Seniora w Miejskim Centrum Kultury
AktualnościKultura

Filharmonia Seniora w Miejskim Centrum Kultury

Już w najbliższy weekend odbędzie się cykl koncertów muzyczno-edukacyjnych dla seniorów zatytułowany „Filharmonia Seniora”.

Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej zaprasza na cykl dwuletnich koncertów muzyczno-edukacyjnych dla seniorów, które mają na celu prezentowanie instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. „Filharmonia Seniora” odbędzie się 16 października – w najbliższą sobotę, o godzinie 18:00. Bilety są w cenie 20 złotych i na wydarzeniu będzie prezentowana trąbka.

Koncert muzyczno-edukacyjny w Miejskim Centrum Kultury

„Filharmonia Seniora” to propozycja MCK skierowana do osób dorosłych, która ma charakter cyklicznego programu muzyczno-edukacyjnego. Każdy koncert to prezentacja kolejnych instrumentów muzycznych występujących w orkiestrach symfonicznych. Słuchacze poznają ich budowę, zajrzą do ich wnętrza, często spróbują też wydobyć z nich dźwięki. Założeniem programu kierowanego do wszystkich miłośników muzyki klasycznej, jest ukazanie filharmonii z nieznanej na co dzień strony, a także ogólna edukacja muzyczna połączona z poznawaniem zasad obowiązujących podczas koncertów, spektakli czy przedstawień, prezentowana w sposób dostosowany do wieku odbiorców.

Wszystkie spotkania będą osobiście prowadzone przez ich autora, Mirosława Krause, dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej, pedagoga, animatora kultury, prelegenta, twórcy licznych projektów muzycznych, który zarazem stanie się akompaniatorem dla zaproszonych gości. Każdy z koncertów to spotkanie z artystą, reprezentującym jeden z instrumentów muzycznych wchodzących w skład orkiestry symfonicznej. Zaproszeni goście – muzycy śląskich orkiestr, pedagodzy szkół muzycznych i studenci Akademii Muzycznych, wykonają ciekawy program artystyczny, ukazując możliwości każdego instrumentu. Słuchacze oprócz wysłuchania koncertu w wykonaniu gościa, poznają historię powstania instrumentu, jego budowę oraz związane z nim ciekawostki. Każde kolejne spotkanie będzie nawiązywać do poprzedniego i zawierać liczne zagadki, ciekawostki i anegdoty.

Filharmonia Seniora w Miejskim Centrum Kultury

Harmonogram kolejnych spotkań
  • 13 listopada 2022
  • 18 grudnia 2022
  • 15 stycznia 2023
  • 26 lutego 2023
  • 26 marca 2023
  • 16 kwietnia 2023
  • 21 maja 2023

Źródło informacji, zdjęcie: MCK Ruda Śląska

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać

Komentarze są zablokowane.